PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!

Co to jest Emsella? Najważniejsze informacje o zabiegu

Nietrzymanie moczu, zwane też inkontynencją jest powszechnym problemem, który może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Główne przyczyny to osłabienie mięśni dna miednicy, uszkodzenia nerwów, problemy z prostatą oraz czynniki hormonalne. Na szczęście ten krępujący problem można rozwiązać dzięki najnowocześniejszym zabiegom. Jednym z nich jest właśnie BTL Emsella. Na czym polega i jak może Ci pomóc? O tym w dzisiejszym wpisie!

co to jest emsella

Zabieg Emsella — co to jest?

Zabieg Emsella to nieinwazyjna metoda leczenia nietrzymania moczu, która wykorzystuje elektromagnetyczną stymulację mięśni dna miednicy. Pacjent siada na specjalnym fotelu, który generuje pulsujące fale elektromagnetyczne. Wywołują one skurcze mięśni, wzmacniając je i poprawiając ich funkcjonowanie. Emsella jest odpowiednia dla mężczyzn i kobiet, a zabiegi trwają zwykle około 30 minut, nie wymagając żadnej rekonwalescencji ani specjalnego przygotowania.

Czym jest fotel BTL Emsella?

Fotel BTL Emsella to urządzenie medyczne wykorzystywane w nieinwazyjnym leczeniu nietrzymania moczu. Generuje pulsujące fale elektromagnetyczne, które stymulują i wzmacniają mięśnie.

Jest to niezwykle innowacyjne urządzenie wykonujące za pacjenta wyjątkowo efektywny i skoncentrowany trening mięśni dna miednicy. W ciągu zaledwie kilku terapeutycznych sesji można wzmocnić mięśnie i odzyskać kontrolę nad ich funkcjonowaniem. Zabieg odbywają się w ubraniu, bez konieczności podejmowania żadnych szczególnych działań.

Technologia HIFEM — najważniejsze informacje

Technologia HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic) to metoda wykorzystująca skoncentrowane fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Powoduje silne skurcze, które w rezultacie prowadzą do wzmocnienia mięśni dna miednicy.

Stosowana jest w leczeniu nietrzymania moczu, jak w przypadku fotela BTL EMSELLA. Procedury z wykorzystaniem technologii HIFEM są nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Dla kogo jest zabieg Emsella?

Zabieg Emsella jest odpowiedni dla mężczyzn i kobiet, zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Może być szczególnie korzystny dla pacjentów z osłabionymi mięśniami dna miednicy, spowodowanymi mi.n. przez ciążę, poród, menopauzę, starzenie się lub otyłość. Może również pomóc w przypadku obniżenia narządów miednicy mniejszej czy przewlekłych bólach tego obszaru.

Zabieg jest nieinwazyjny, co sprawia, że jest atrakcyjny dla osób poszukujących bezbolesnych i nieoperacyjnych rozwiązań. Wzmacnia mięśnie dna miednicy i jest skuteczny w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu?

Chociaż zabieg Emsella jest ogólnie bezpieczny i nieinwazyjny, to istnieją pewne przeciwskazania:

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Osoby z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak rozrusznik serca czy implanty słuchowe,
 • Obecność metalowych implantów w obszarze leczenia,
 • Łagodne lub złośliwe nowotwory w obszarze leczenia,
 • Niewydolność płuc,
 • Stan zapalny lub infekcja w obszarze leczenia,

W przypadku wątpliwości co do przeciwwskazań zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą.

Przebieg zabiegu BTL Emsella

 1. Konsultacja — przed zabiegiem pacjent konsultuje się z lekarzem lub specjalistą, aby omówić swoje potrzeby, oczekiwania i ewentualne przeciwwskazania.
 2. Przygotowanie — pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do zabiegu. Zaleca się jednak, aby przed zabiegiem opróżnić pęcherz moczowy.
 3. Zabieg — pacjent siada na fotelu BTL Emsella, ubrany w wygodne, luźne ubranie. Nie jest wymagane zdejmowanie bielizny ani stosowanie żelu przewodzącego. Specjalista ustawia parametry zabiegu na urządzeniu, dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 4. Stymulacja mięśni — urządzenie generuje pulsujące fale elektromagnetyczne, które przenikają przez ubranie i skórę, powodując intensywne skurcze mięśni dna miednicy. Zabieg trwa zwykle około 30 minut.
 5. Zakończenie zabiegu — po zakończeniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich rutynowych aktywności.

Zabiegi BTL Emsella zwykle są wykonywane w seriach, np. dwa razy w tygodniu przez 3-4 tygodnie, w zależności od indywidualnych potrzeb i zaleceń.

Emsella dla mężczyzn — kiedy się sprawdzi?

Emsella może okazać się skuteczna, gdy zmagasz się z osłabieniem mięśni dna miednicy. Jest też stosowana w leczeniu nietrzymania moczu, ponieważ wzmacnia obszary kontrolujące pęcherz.

Korzyści z terapii czerpią też mężczyźni z łagodnym rozrostem prostaty — wzmocnienie mięśni dna miednicy może bowiem przyczynić się do poprawy objawów związanych z niekontrolowanym oddawaniem moczu.

Emsella może być również używana w procesie rekonwalescencji po operacjach prostaty lub innych zabiegach chirurgicznych w obrębie tego obszaru. Coraz częściej stosuje się ten zabieg, jeśli dana osoba ma rozciągnięte mięśnie dna miednicy mniejszej — regularne zabiegi mogą wzmocnić ten obszar.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem Emsella warto pamiętać o kilku kwestiach. Najpierw skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że trening mięśni dna miednicy nie będzie prowadził do żadnych komplikacji.

Na krótko przed zabiegiem, opróżnij pęcherz moczowy, co zwiększy Twój komfort. Pamiętaj też, że nie ma konieczności zdejmowania ubrań ani bielizny, więc ubierz się wygodnie i luźno.

Efekty po zabiegu — czego można się spodziewać?

Po zabiegu wzmacniania mięśni dna miednicy można się spodziewać poprawy kontroli pęcherza moczowego, co przyczynia się do zmniejszenia objawów nietrzymania moczu.

Wzmocnienie mięśni dna miednicy może również pomóc w przypadku obniżenia narządów miednicy mniejszej oraz poprawić komfort życia seksualnego. Efekty terapii zazwyczaj są widoczne po kilku sesjach. Warto pamiętać, że indywidualne rezultaty mogą się różnić i osiągnięcie optymalnych efektów może wymagać dostosowania liczby i częstotliwości zabiegów.

Profilaktyka opadania narządów miednicy — o tym warto pamiętać

Profilaktyka opadania narządów miednicy jest ważna dla utrzymania zdrowia i komfortu życia. Warto pamiętać o regularnych ćwiczeniach, takich jak ćwiczenia Kegla, które wzmacniają te mięśnie dna miednicy i zapobiegają ich obniżeniu. Zachowanie zdrowej masy ciała oraz unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ciężarów, również może zmniejszyć ryzyko opadania narządów.

BTL EMSELLA – silne mięśnie dna miednicy!

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i komfort życia, skorzystaj z usług kliniki GlivClinic! Dzięki temu innowacyjnemu zabiegowi możesz wzmocnić mięśnie dna miednicy, poprawić kontrolę pęcherza oraz zwiększyć komfort życia seksualnego. Nie czekaj, zainwestuj w siebie i swoje zdrowie!