PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!
dietetyczka gliwice, dietetyka gliwice, lekarz dietetyk śląskie
https://glivclinic.pl/poradnie/diabetologia-gliwice/

Diabetolog Gliwice

Diabetolog zajmuje się leczeniem pacjentów z cukrzycą, a także osób, u których występują powikłania wynikające z tej choroby. Poradnia cukrzycowa (poradnia diabetologiczna) jest miejscem obejmującym opieką pacjentów w każdym wieku.

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą wymagającą stałego leczenia i nadzoru lekarskiego. W celu utrzymania komfortu życia pacjenta z cukrzycą konieczne jest stosowanie indywidualnie dopasowanej diety oraz intensywnego leczenia farmakologicznego zarówno schorzenia podstawowego jak i powikłań.

Poradnia diabetologiczna – kiedy warto udać się do diabetologa

Objawy, które wymagają konsultacji diabetologicznej to między innymi:

 • nieprawidłowy poziom glikemii na czczo,
 • zwiększona senność,
 • osłabienie organizmu,
 • ciągłe pragnienie pomimo przyjmowania dużej ilości płynów,
 • problemy ze wzrokiem (zaćma, szybkie pogarszanie widzenia).

Ta krótka lista nie wyczerpuje tematu. Jeśli pojawiają się niepokojące objawy lub lekarz internista wskazuje konieczność konsultacji ze specjalistą, umów wizytę w centrum GlivClinic. Szybka rejestracja online umożliwi wybór najlepszego terminu.

Diabetologa warto również odwiedzić w trakcie ciąży. Cukrzyca ciężarnych jest częstym schorzeniem i ma wpływ zarówno na dziecko jak i zdrowie przyszłej mamy.

W czym może pomóc lekarz diabetolog?

Według Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca i nietolerancja glukozy należą do największych epidemii cywilizowanego świata. Cukrzyca jest chorobą przewlekłą wymagającą stałego leczenia i nadzoru lekarskiego.

W celu utrzymania komfortu życia pacjenta z cukrzycą konieczne jest stosowanie indywidualnie dopasowanej diety oraz intensywnego leczenia farmakologicznego zarówno schorzenia podstawowego jak i powikłań.

Diabetolog nie tylko postawi diagnozę, przepisze niezbędne lekarstwa, ale również na bieżąco będzie kontrolować wyniki badań. Regularne kontrole oraz wyrobienie zdrowych nawyków to podstawa dbania o zdrowie i samopoczucie osób chorujących przewlekle. W razie potrzeby skieruje również do innych specjalistów, na przykład do dietetyka.

Lekarz diabetolog Gliwice

Konsultacja diabetologiczna rozpocznie się od wywiadu, podczas którego specjalista diabetolog zbierze dokładne informacje dotyczące dolegliwości, objawów, diety, stylu życia. Wszystkie te czynniki mogą okazać się znaczące dla postawienia diagnozy.

Diabetolog poprosi też o wykonanie badań laboratoryjnych oraz przejrzy te, które pacjent przyniósł ze sobą. Uzyskane informacje umożliwią podjęcie decyzji co do dalszego toku postępowania i dopasowania metody leczenia (odpowiednia dieta, farmakoterapia).

Poradnia diabetologiczna Gliwice

Poradnia diabetologiczna w Centrum Medycznym GlivClinic prowadzi diagnostykę oraz leczenie osób chorych na cukrzycę. Diabetolog to również specjalista dla tych, u których w przebiegu innych schorzeń występują określone dolegliwości związane z zaburzeniami glikemii.

Specjalista diabetolog przeprowadza niezbędne do postawienia diagnozy badania i dopasowuje leczenie oraz prowadzi edukację pacjentów w schorzeniach takich jak:

 • cukrzyca wszelkich typów,
 • cukrzyca dzieci,
 • cukrzyca ciężarnych,
 • nietolerancja glukozy,
 • hiperinsulinemia,
 • insulinooporność,
 • fenyloketonuria,
 • mukowiscydoza,
 • hipoglikemie,
 • hiperglikemie,
 • cukrzyce MODY,
 • cukrzyce LADA.

Podstawy opieki zdrowotnej w przebiegu cukrzycy

W zależności od diagnozy proces leczenia może przebiegać bardzo różnie. Kluczowe jest postawienie diagnozy i znalezienie odpowiedniej opieki zdrowotnej. Oczywiście najlepszym wyborem będzie lekarz specjalista diabetolog.

Jeśli mieszkasz w województwie śląskim (na przykład Gliwicach, Katowicach lub innych miastach aglomeracji śląskiej i okolicach), zachęcamy do skorzystania z usług GlivClinic. Wybierz jedną z dostępnych placówek w Gliwicach (Centrum Medyczne przy placu Józefa Piłsudskiego 9 lub przy ul. Kilińskiego 6) i umów wizytę.

Szybka i wygodna rejestracja online dostępna jest przez widget na naszej stronie bądź w serwisie Znany Lekarz. Można również zadzwonić bezpośrednio do rejestracji bądź pojawić się osobiście.