PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!
https://glivclinic.pl/poradnie/endoskopia-gliwice/

Pracownia endoskopii Gliwice

Wskazaniami do tego, aby wykonać badanie endoskopowe mogą być:

  • powracający ból brzucha,
  • przewlekłe zaparcia lub biegunka,
  • trudności w połykaniu,
  • wrzody, krwawienie z przewodu pokarmowego,
  • zmiany w okrężnicy.

Bolesny przełyk, żołądek lub dolegliwości w jelicie mogą być objawem bardzo różnych chorób.

Ten rodzaj badania pozwoli na postawienie diagnozy lub doprecyzowanie wyników, na przykład jeśli klasyczne USG nie wykazało przyczyn złego samopoczucia.

Endoskopia Gliwice

Badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego wymaga postu przez 6-8 godzin przed zabiegiem. Aby zbadać okrężnicę, należy ją oczyścić ze stolca.

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania się do badania (kiedy nie jeść, kiedy przestać przyjmować płyny) otrzymasz od nas drogą mailową.

W przypadku większości badań endoskopem po konsultacji z anestezjologiem, otrzymasz środek uspokajający i znieczulający. Zwiększy to komfort badania.

Środek uspokajający podawany dożylnie powoduje relaksację i lekki sen. Pacjenci budzą się zwykle w ciągu godziny, ale lek może działać nieco dłużej, więc zaleca się by nie prowadzić samochodu aż do następnego dnia.

Znieczulenie ogólne (uśpienie na pewien czas) jest podawane tylko w bardzo szczególnych okolicznościach.

Gliwice gastroskopia

Zespół specjalistów w naszym Centrum Medycznym możesz skorzystać zarówno z badań tzw. endoskopii górnej czyli gastroskopii oraz kolonoskopii.

Gastroskopia polega na tym, że endoskop jest wprowadzany przez usta i gardło do przełyku, umożliwiając lekarzowi obejrzenie Twojego przełyku, żołądka i górnej części jelita cienkiego.

W przypadku kolonoskopii, lekarz wprowadza endoskop do jelita grubego (okrężnicy) przez odbyt w celu zbadania tego obszaru układu pokarmowego.

Gliwice badanie endoskopowe

Umów wizytę z lekarzem wybranej specjalności w naszym Centrum w Gliwicach – zarezerwuj termin wygodnie przez naszą stronę internetową lub w serwisie Znany Lekarz.

Jeśli pojawi się wskazanie do wykonania endoskopii, lekarze specjaliści wykonują takie badanie w warunkach ambulatoryjnych, w naszej nowoczesnej pracowni endoskopii.