PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!

Zabieg EmSELLA – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Nietrzymanie moczu, problem, który często jest przemilczany, dotyka nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i społecznie. Zjawisko to dotyka około 40% populacji kobiet na całym świecie, a mimo to wiele z nich unika otwartej rozmowy z lekarzem na ten temat. Jak radzić sobie z tym delikatnym zagadnieniem? Jednym z innowacyjnych podejść jest zabieg EmSELLA, wykorzystujący technologię HIFEM. Dowiedz się więcej na temat tej innowacyjnej i bezpiecznej metody!

Mechanizm działania EmSELLA

Zaawansowana technologia HIFEM, czyli skupione fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, stanowi klucz do skutecznego radzenia sobie z nietrzymaniem moczu. Działa ona poprzez intensywne napinanie mięśni dna miednicy, oddziałując jednocześnie na tkankę nerwowo-mięśniową i indukując prądy elektryczne. Te prądy depolaryzują neurony, prowadząc do koncentrycznych skurczów i uniesienia wszystkich mięśni dna miednicy.

Skuteczność zabiegu opiera się na precyzyjnej koncentracji energii elektromagnetycznej oraz kompleksowej stymulacji obszaru dna miednicy. Ten nieinwazyjny proces pozwala na głęboką stymulację mięśni dna miednicy, przywracając jednocześnie kontrolę nerwowo-mięśniową. Dodatkowym atutem jest fakt, że impulsy HIFEM przenikają przez obszar dna miednicy, eliminując konieczność rozbierania się podczas zabiegu.

Kiedy warto rozważyć zabieg EmSELLA? Wysiłkowe nietrzymanie moczu, satysfakcja z życia seksualnego i nie tylko!

 1. Problemy z nietrzymaniem moczu: Bez względu na rodzaj nietrzymania moczu – czy to wysiłkowe, czy innego typu – EmSELLA może być skutecznym rozwiązaniem.
 2. Po porodzie: Mięśnie dna miednicy często ulegają rozciągnięciu w wyniku porodu, co może prowadzić do nietrzymania moczu. EmSELLA pomaga przywrócić im elastyczność.
 3. U sportowców: Intensywny wysiłek fizyczny, zwłaszcza dźwiganie ciężarów, może osłabić mięśnie dna miednicy. Zabieg ten może być skuteczną formą rehabilitacji.
 4. Przed planowaną ciążą: Trening mięśni dna miednicy za pomocą EmSELLA może stanowić doskonałą przygotowanie do ciąży.
 5. Profilaktyka wiotczenia mięśni: Dla tych, którzy chcą utrzymać elastyczność mięśni dna miednicy i uniknąć problemów w przyszłości.
 6. Po zabiegach ginekologicznych i urologicznych: EmSELLA może wspomagać proces rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach.
 7. Poprawa życia seksualnego: Dzięki wzmacnianiu mięśni dna miednicy, zabieg ten może wpływać pozytywnie na sferę intymną.

Kiedy nie jest wskazany EmSELLA?

Chociaż jest to innowacyjna i skuteczna metoda, istnieją sytuacje, w których należy powstrzymać się od zabiegu EmSELLA:

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Obecność stymulatora serca lub innych wszczepionych urządzeń elektronicznych
 • Miesiączka
 • Wkładki domaciczne (spirale miedziane)
 • Niewydolność płuc i niektóre choroby serca
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej
 • Kolczyki i inna biżuteria w okolicach intymnych
 • Zaburzenia psychiczne
 • Choroby nowotworowe

Gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa EmSELLA

Zabieg EmSELLA zdobył uznanie w konkursie „Perły dermatologii estetycznej” w kategorii „Innowacyjność i Technologia”, co świadczy o jego skuteczności i bezpieczeństwie. To nowoczesne podejście do problemu nietrzymania moczu daje nadzieję na poprawę jakości życia wielu pacjentek, otwierając drzwi do rozmowy o tym delikatnym zagadnieniu.

Nietrzymanie moczu – leczenie z zabiegiem EmSELLA

Warto leczyć nietrzymanie moczu, gdyż problem ten nie tylko stwarza trudności z utrzymaniem moczu, ale także wpływa na satysfakcję z życia seksualnego i ogólną jakość życia. Leczenie nietrzymania moczu, zwłaszcza przy użyciu innowacyjnych metod, może przynieść satysfakcję i poprawę komfortu życia.

Zabieg EmSELLA, oparty na technologii HIFEM, stanowi kluczowy element leczenia nietrzymania moczu. Działa poprzez intensywne napinanie mięśni dna miednicy, indukując skurcze mięśni kegla. Skuteczność zabiegu polega na koncentracji energii elektromagnetycznej, która przenika przez ubranie, eliminując konieczność zdejmowania odzieży. W trakcie ćwiczeń EmSELLA, pacjentka doświadcza tysięcy skurczy mięśni dna miednicy, wzmacniając je i przywracając kontrolę nerwowo-mięśniową.

Zabieg EmSELLA to prosty i bezbolesny proces reedukacji mięśni dna miednicy, trwający zaledwie 3 tygodnie. Kluczowa skuteczność opiera się na intensywnym treningu mięśniowego, mającym na celu pobudzenie mięśni dna miednicy i przywrócenie wzorca motorycznego. Pacjentki doznają satysfakcji z eliminacji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, co przyczynia się do poprawy jakości ich życia.

Zabieg EmSELLA posiada certyfikat FDA, co potwierdza jego bezpieczeństwo i skuteczność. W trakcie ciąży, miesiączki czy obecności stymulatora serca, EmSELLA może być niewskazany. Jednak dla wielu osób cierpiących na nietrzymanie moczu, ten innowacyjny zabieg stanowi nadzieję na skuteczne leczenie bez konieczności doznawania trudności z utrzymaniem moczu.