PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!

Zabieg Emsella – czy boli?

Zaburzenia funkcji dna miednicy są powszechne, szczególnie u kobiet, i mogą wpływać negatywnie na ich jakość życia. Jednym z najnowszych i innowacyjnych rozwiązań, które nie daje zbyt wielu skutków ubocznych, zdobyło popularność w dziedzinie medycyny estetycznej, jest zabieg Emsella. Jest to nieinwazyjna metoda, która ma na celu poprawę siły i funkcji mięśni dna miednicy, przynosząc ulgę w przypadku wielu schorzeń związanych z tą częścią ciała. Warto zrozumieć, czym jest zabieg Emsella i czy jest bolesny, aby podjąć dobrze poinformowaną decyzję o ewentualnym poddaniu się tej procedurze.

Czym jest zabieg Emsella?

Zabieg Emsella to zaawansowana technologia stosowana w dziedzinie medycyny estetycznej, której celem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez zastosowanie fali elektromagnetycznej. Jest to nieinwazyjna i niechirurgiczna procedura, która może być stosowana u pacjentów w różnym wieku i różnych schorzeniach związanych z nietrzymaniem moczu, osłabionymi mięśniami dna miednicy, a także u kobiet, które chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego, która jest nie do końca satysfakcjonująca.

Podczas zabiegu pacjentka siedzi na specjalnym fotelu, na którym umieszczane są pola elektromagnetyczne. Te fale elektromagnetyczne docierają do mięśni dna miednicy, powodując ich skurcze. To z kolei wzmacnia mięśnie dna miednicy, które kontrolują funkcje takie jak trzymanie moczu i utrzymanie narządów wewnętrznych w prawidłowej pozycji. Cały zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a rekomendowana liczba sesji zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Czy zabieg Emsella jest bolesny?

Jednym z najważniejszych pytań, które pacjenci zadają przed podjęciem decyzji o zabiegu Emsella, jest to, czy jest on bolesny. W przypadku większości osób, zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Podczas sesji pacjentka może odczuwać skurcze mięśni dna miednicy, ale zazwyczaj nie są one uważane za bolesne. Nie ma potrzeby poddawania się znieczuleniu ani inwazyjnym procedurom, co jest kolejnym atutem tego zabiegu dla dla wzmocnienia mięśni dna miednicy.

Warto jednak pamiętać, że doświadczenie bólu może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjentki oraz od stopnia jej schorzenia. Niektóre osoby mogą odczuwać lekkie napięcie lub dyskomfort podczas skurczów mięśniowych, ale nie jest to zazwyczaj uważane za nieznośne. W przypadku, gdy pacjentka doświadcza zbyt dużego dyskomfortu, zawsze istnieje możliwość skonsultowania się z lekarzem lub specjalistą przeprowadzającym zabieg, aby dostosować intensywność impulsów elektromagnetycznych.

Zabieg Emsella dla bezpiecznego wzmocnienia mięśni dna miednicy

Zabieg Emsella to innowacyjna i nieinwazyjna metoda poprawy funkcji mięśni dna miednicy. Nie tylko przynosi on ulgę w przypadku schorzeń takich jak nietrzymanie moczu czy osłabienie mięśni, ale także może poprawić jakość życia seksualnego u kobiet. Większość pacjentek nie odczuwa znaczącego bólu podczas zabiegu, a sesje są przeważnie dobrze tolerowane. Jednakże, każdy organizm jest inny, więc doświadczenie bólu może się różnić. Przed podjęciem decyzji o zabiegu Emsella zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, którzy najlepiej ocenią, czy jest to odpowiednia procedura dla danej osoby.

Zabieg Emsella otwiera nowe perspektywy dla pacjentek borykających się z zaburzeniami funkcji dna miednicy. Dzięki tej innowacyjnej technologii, wiele osób może odzyskać swobodę, pewność siebie i poprawić jakość swojego życia.

Bezpieczeństwo zabiegu Emsella

Zabieg Emsella jest uważany za bezpieczną procedurę, która jest stosowana nawet w przypadku dolegliwości dna miednicy u mężczyzn. Jednakże, jak przy każdym zabiegu medycznym, istnieje pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych – ale nie musi do nich dojść. Ważne jest, aby przed poddaniem się tej procedurze pacjentka przeprowadziła konsultację z wykwalifikowanym lekarzem lub specjalistą, który oceni jej stan zdrowia, historię medyczną i dostosuje zabieg do indywidualnych potrzeb.

Zabieg Emsella jest ogólnie uważany za bezpieczną i skuteczną metodę poprawy funkcji mięśni dna miednicy. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu Emsella, ważne jest przeprowadzenie konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem lub specjalistą, który oceni stan zdrowia pacjentki i pomoże zrozumieć potencjalne korzyści oraz ryzyko związane z tą procedurą. Wspólna decyzja między pacjentką a specjalistą zapewni odpowiednie dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb i minimalizację ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.