PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!

Zabieg EmSELLA – kiedy wykonać?

W trosce o zdrowie i satysfakcję z życia seksualnego coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z innowacyjnego zabiegu EmSELLA. Kiedy warto rozważyć tę procedurę? Przede wszystkim, gdy mierzymy się z problemami nietrzymania moczu, niezależnie od jego rodzaju. Bez względu na to, czy to wynik wysiłku fizycznego, czy innych czynników, EmSELLA może stanowić efektywne rozwiązanie. Dowiedz się, czy ten zabieg jest typowo dla Ciebie!

Kiedy warto rozważyć zabieg EmSELLA?

  1. Problemy z nietrzymaniem moczu: Bez względu na rodzaj nietrzymania moczu – czy to wysiłkowe, czy innego typu – EmSELLA może być skutecznym rozwiązaniem.
  2. Po porodzie: Mięśnie dna miednicy często ulegają rozciągnięciu w wyniku porodu, co może prowadzić do nietrzymania moczu. EmSELLA pomaga przywrócić im elastyczność.
  3. U sportowców: Intensywny wysiłek fizyczny, zwłaszcza dźwiganie ciężarów, może osłabić mięśnie dna miednicy. Zabieg ten może być skuteczną formą rehabilitacji.
  4. Przed planowaną ciążą: Trening mięśni dna miednicy za pomocą EmSELLA może stanowić doskonałą przygotowanie do ciąży.
  5. Profilaktyka wiotczenia mięśni: Dla tych, którzy chcą utrzymać elastyczność mięśni dna miednicy i uniknąć problemów w przyszłości.
  6. Po zabiegach ginekologicznych i urologicznych: EmSELLA może wspomagać proces rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach.
  7. Poprawa życia seksualnego: Dzięki wzmacnianiu mięśni dna miednicy, zabieg ten może wpływać pozytywnie na sferę intymną.

Kiedy nie jest wskazany zabieg EmSELLA?

Chociaż jest to innowacyjna i skuteczna metoda, istnieją sytuacje, w których należy powstrzymać się od zabiegu EmSELLA. Należą do nich okres ciąży i karmienia piersią, obecność stymulatora serca czy innych wszczepionych urządzeń elektronicznych, miesiączka, wkładki domaciczne, niewydolność płuc, niektóre choroby serca, metalowe implanty w okolicy zabiegowej, kolczyki i biżuteria w okolicach intymnych, zaburzenia psychiczne oraz choroby nowotworowe.

Gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa EmSELLA

Zabieg EmSELLA zdobył uznanie w konkursie „Perły dermatologii estetycznej” w kategorii „Innowacyjność i Technologia”, co świadczy o jego skuteczności i bezpieczeństwie. To nowoczesne podejście do problemu nietrzymania moczu daje nadzieję na poprawę jakości życia wielu pacjentek, otwierając drzwi do rozmowy o tym delikatnym zagadnieniu.

Nietrzymanie moczu – leczenie z zabiegiem EmSELLA

Warto leczyć nietrzymanie moczu, gdyż problem ten nie tylko stwarza trudności z utrzymaniem moczu, ale także wpływa na satysfakcję z życia seksualnego i ogólną jakość życia. Leczenie nietrzymania moczu, zwłaszcza przy użyciu innowacyjnych metod, może przynieść satysfakcję i poprawę komfortu życia.

Zabieg EmSELLA, oparty na technologii HIFEM, stanowi kluczowy element leczenia nietrzymania moczu. Działa poprzez intensywne napinanie mięśni dna miednicy, indukując skurcze mięśni kegla. Skuteczność zabiegu polega na koncentracji energii elektromagnetycznej, która przenika przez ubranie, eliminując konieczność zdejmowania odzieży. W trakcie ćwiczeń EmSELLA, pacjentka doświadcza tysięcy skurczy mięśni dna miednicy, wzmacniając je i przywracając kontrolę nerwowo-mięśniową.

Zabieg EmSELLA to prosty i bezbolesny proces reedukacji mięśni dna miednicy, trwający zaledwie 3 tygodnie. Kluczowa skuteczność opiera się na intensywnym treningu mięśniowego, mającym na celu pobudzenie mięśni dna miednicy i przywrócenie wzorca motorycznego. Pacjentki doznają satysfakcji z eliminacji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, co przyczynia się do poprawy jakości ich życia.

Zabieg EmSELLA ma certyfikat FDA, co potwierdza jego bezpieczeństwo i skuteczność. W trakcie ciąży, miesiączki czy obecności stymulatora serca, EmSELLA może być niewskazany. Jednak dla wielu osób cierpiących na nietrzymanie moczu, ten innowacyjny zabieg stanowi nadzieję na skuteczne leczenie bez konieczności doznawania trudności z utrzymaniem moczu.

Mechanizm działania EmSELLA, czyli leczenie nietrzymania moczu

BTL Emsella otwiera drzwi do pełnej sprawności i satysfakcji z życia. Dzięki intensywnemu treningu EmSELLA, pacjenci doświadczają wzrostu włókien kurczliwych i silnych leczniczych skurczów, które eliminują problem nietrzymania moczu. To innowacyjne podejście nie tylko wzmocni mięśnie, ale także zapewni relaks i pełną kontrolę nad ich pracą.

Samodzielne treningi mięśni dna miednicy stają się łatwe i przyjemne, a pacjenci, korzystając z fotela Emsella, odzyskują sprawność w zaledwie 28 minut. To nowoczesne krzesło nie tylko leczy, ale i umożliwia pacjentom czytanie książki czy gazety podczas treningu, czyli całkowity relaks. Pełna seria zabiegów EmSELLA, która odbywa się w ubraniu i nie wymaga pecjalnych działań, przynosi trwałe efekty, eliminując nietrzymanie moczu i przywracając pełną sprawność.

Z BTL EmSELLA pacjenci wychodzą nie tylko z silnymi mięśniami dna miednicy, ale także z uśmiechem na twarzy, gotowi do normalnej aktywności i cieszenia się życiem. To nie tylko fotel do treningu, ale również klucz do odzyskania kontroli nad własnym ciałem i komfortu każdego dnia.