Angiolog, Hipertensjolog, Kardiolog
Profesor Aleksander Sieroń jest Konsultantem Krajowym w dziedzinie Angiologii, Członkiem Zespołu Specjalistów Chorób Naczyń Unii Europejskiej oraz Royal Medical Society Member - Członkiem Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Medycznego.
NIEZWYKŁY WYNALAZCA URZĄDZENIA DO LASEROBARII - URZĄDZEŃ RATUJĄCYCH KOŃCZYNY PRZED AMPUTACJĄ
Profesor Aleksander Sieroń jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych, kardiologii, angiologii, balneologii i medycyny fizykalnej oraz hipertensjologii. Dzięki Swojej jednoczesnej pasji do medycyny i innowacyjnych rozwiązań technicznych Profesor Sieroń jest twórcą lub współtwórcą znaczącej liczby zaawansowanych technologicznie urządzeń wykorzystywanych w diagnostyce i leczeniu. Jedną z ostatnich rewolucyjnych metod leczenia, prof. Sieroń opracował do leczenia trudno gojących się ran, spowodowanych między innymi cukrzycą, odleżynami lub owrzodzeniami. Oxybaria S, bo właśnie o niej mowa zyskała uznanie wśród międzynarodowej społeczności akademickiej i lekarskiej. Wykorzystując jednocześnie tlen i ozon w atmosferze podwyższonego ciśnienia, to urządzenie medyczne niejednokrotnie uratowało kończyny pacjentów przed grożącą im amputacją. Na targach „Brussels Innova”, to zaawansowane urządzenie medyczne uzyskało nagrodę najlepszego europejskiego wynalazku roku 2014.
Prof. Sieroń jest autorem bądź współautorem ponad 1500 publikacji w renomowanych czasopismach krajowych i międzynarodowych, książek i monografii naukowych. Jako pracownik naukowy i niekwestionowany autorytet medyczny prof. Sieroń aktywnie współpracuje z najbardziej liczącymi się na świecie ośrodkami naukowymi medycznymi i technicznymi. Profesor był wielokrotnie nagradzany i odznaczany medalami i tytułami, w tym niezwykle prestiżowym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jest także multi doktorem honoris causa wielu uniwersytetów i uczelni badawczych.
W Centrum Medycznym GlivClinic w Katowicach prof. Aleksander Sieroń kieruje Poradnią Angiologii i Prewencji Amputacji Kończyn. Dzięki wizycie u prof. Aleksandra Sieronia, wielu pacjentów zyskało szansę na uratowanie kończyn przed grożącą im amputacją.