W związku z pandemią koronawirusa, w gabinecie obowiązują środki ochorny osobistej (maseczki ochronne, dezynfekcja rąk i powierzchni, rękawiczki ochronne). Prosimy o przychodzenie na wyznaczoną godzinę, w miarę możliwości bez osób towarzyszących.

https://glivclinic.pl/poradnie/emsella/

 

EmSELLA – Innowacyjna metoda leczenia nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to jedna z najczęstszych chorób kobiecych, które mają niekorzystny wpływ na jakość życia pacjentki. Aktualne metody terapeutyczne wymagają zastosowania kombinacji ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz elektrostymulacji przezpochwowej bądź farmakoterapii związanej z działaniami niepożądanymi. Kobiety poszukują nieinwazyjnych i skutecznych rozwiązań problemu nietrzymania moczu.

Wstydliwy problem

Nietrzymanie moczu (UI) to mimowolne oddanie moczu, które obiektywnie i subiektywnie stanowi problem społeczny, psychologiczny i higieniczny. Szacuje się, że około 4 kobiety w wieku od 30 do 59 lat mają problem związany z wypływem moczu. Szacuje się, że prewalencja UI na całym świecie wynosi około 40% populacji kobiet. Jednakże znaczna część pacjentek jest niechętna rozmowie na temat tego intymnego problemu z lekarzem. Krajowe Stowarzyszenie ds. Nietrzymania Moczu (ang. National Association for Incontinence, NAFC) donosi, że 4,5 na 10 pacjentek nie szuka pomocy.

Na czym polega mechanizm działania EmSELLA

Technologia HIFEM (ang. High-lntensity Focused Electromagnetic, skupione fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności) powoduje intensywne napinanie mięśni dna miednicy, oddziałując na tkankę nerwowo-mięśniową oraz indukując prądy elektryczne. Prądy elektryczne powodują depolaryzację neuronów, co powoduje koncentryczne skurcze i uniesienie wszystkich mięśni dna miednicy. Skuteczność warunkowana jest przez skupioną energię elektromagnetyczną, dogłębną penetrację oraz stymulację całego obszaru dna miednicy. Technologia HIFEM zapewnia głęboką stymulację PFM oraz przywraca kontrolę nerwowo-mięśniową. Impulsy HIFEM w sposób nieinwazyjny przenikają przez obszar dna miednicy. W związku z tym jest to nieinwazyjne rozwiązanie dla pacjentek z problemem nietrzymania moczu, które nie muszą rozbierać się na czas zabiegu

Subskrybuj nasz
newsletter

***Wysyłamy raz w miesiącu.