PUNKT POBRAŃ W GLIWICACH I KATOWICACH!!! Zadzwoń i ustal dogodny termin badań
Bezpłatne  badania prenatalne  i  profilaktyka raka szyjki macicy  dostępne już w GlivClinic.
Zapraszamy na badania endoskopowe. Zadzwoń i zapisz się na swój termin już dzisiaj!

Balon Żołądkowy – Zabieg Chirurgiczny dla Otyłych

W Polsce coraz więcej osób zmaga się z otyłością. Osoby te często szukają sposobów, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale bez skutecznych wyników. Na szczęście, istnieje teraz skuteczny i bezpieczny zabieg chirurgiczny zwany balonem żołądkowym, który może pomóc w walce z otyłością.

Balon żołądkowy to mały, elastyczny balon, który jest wprowadzany do żołądka pacjenta przez usta. Balon jest wypełniany środkiem zmniejszającym apetyt, aby pacjent czuł się szybciej syty i miał mniejszą ochotę na jedzenie. Balon pozostaje w żołądku przez okres od 6 do 12 miesięcy, po czym jest usuwany.

Balon żołądkowy jest skutecznym i szybkim sposobem leczenia otyłości, ponieważ pomaga pacjentom schudnąć, poprawiając ich zdrowie i samopoczucie. Jest to szczególnie efektywne w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Zabieg chirurgiczny balonu żołądkowego jest bezpieczny i trwa tylko 15-30 minut.

Pacjenci mogą skorzystać z dogodnych terminów zabiegów balonu żołądkowego w wybranych ośrodkach w województwie śląskim w Centrum Medycznym GlivClinic w Gliwicach i Katowicach. Ponadto, w naszych klinikach oferowane są różne programy leczenia otyłości, w tym programy zapewniające wsparcie i poradnictwo dla pacjentów przed i po zabiegu.

Kolejnym skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia otyłości jest zabieg chirurgiczny Orbera. Orbera to mała elastyczna rurka, która jest wprowadzana do żołądka przez usta pacjenta i usuwana po 6-12 miesiącach. Rurka wytwarza mały, kontrolowany podciśnienie, które pomaga pacjentowi czuć się szybciej sytym po jedzeniu.

Balon żołądkowy i Orbera to skuteczne i bezpieczne sposoby leczenia otyłości. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tych zabiegów chirurgicznych powinny skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania informacji na temat dostępnych programów i dogodnych terminów zabiegów.

 

Zadzwoń i dowiedz się więcej umawiając wizytę u naszych specjalistów